EHA MEDYA

Blueprint’ten son dakika gelişmesi:
EHA Medya için sıfırdan bir haber sitesi ve mobil
uygulama geliştirdik.

Dijital haber sitesi anlayışına yeni bir bakış açısı kazandırmak için yola çıkan EHA Medya ile ilk görüşmemizin ardından kendimizi medya ve haberciliğin sonsuz dünyası içinde bulduk. Doğru haberi, doğru zamanda, en iyi anlatımla sunmak için A’dan Z’ye bir haber sitesi ve mobil uygulama altyapısı kurmamız gerektiğine karar verdik. Ajanslardan her an yeni bir haberin düştüğü ekranları bir maestro gibi yönetmek için arka planda geliştirmemizi bekleyen olağanüstü bir süreç vardı.

Baş Döndürücü Hız İçin Güçlü Altyapı

Habercilik her an çok hızlı gelişmelerin yaşandığı zorlu bir meslek. Buna bir de dijital dünyanın hızı eklenince önünüzdeki karmaşık tabloda kaybolmamak için habercilik ve medyaya özel en doğru altyapıyı kurmaya odaklandık. EHA Medya’nın dijital haberciliğe getirmek istediği yeni yaklaşımın özündeki hızlı ve haber odaklı sadelik anlayışını gerçeğe çevirmek için Beck-End ön çalışmalarımıza başladık.

Haberlerin Hızına Yetişen CMS

Doğru haberi hızla paylaşmak, büyük bir içerik havuzunda sayfalar arasında hızla gezinebilmek ve farklı editörler tarafından sürekli güncellenebilecek bir yapı kurmak için EHA Medya için özel bir CMS süreci geliştirdik. Haber siteleri için gazete manşeti niteliğindeki slider alanını farklı bir şekilde ele aldık. Günün öne çıkan olaylarını, sayfanın tasarım bütünlüğünü bozmadan öne çıkarmak için Slider alanına özel bir geliştirme sürecine gittik.

Yepyeni bir Mobil Haber Uygulaması

EHA Medya Mobil Uygulaması için eş zamanlı bir tasarım süreci başlattık. Ortaya koyduğumuz yeni haber sitesi yaklaşımını bu kez A’dan Z’ye mobil uygulamamız için özelleştirdik. EHA Medya için her açıdan kusursuz çalışan bir mobil haber uygulaması geliştirdik.

Profesyonel Bir Haber Sitesi Tasarımı

Kırmızı, siyah ve beyazdan oluşan renk paletimizin bütünlüğünü sitenin tamamına taşıyarak EHA Medya’ya görsel bir kimlik kazandırdık. Haber kutularının geometrik oranlarını hassas bir şekilde belirleyerek tüm ekranlarda en etkin görünüm ve kullanım kolaylığına ulaştık.